TOSHIBA HAORI RAS-B16N4KVRG-E / RAS-16J2AVSG-E1

84990 ден

Најнова Toshiba ROTARY компресорска технологија • Фабрички вграден Wi-Fi уред, “on-off” тајмер и неделен тајмер • тивка работа на внатрешна единица (дури до 19 dB) • Повеќе текстилни дизајни на внатрешна единица (стандардни: светло сива и темно сива, алтернативни: сино-сива, сива-беж, темно кафеава, сина) • Мерење на потрошувачка на електрична енергија • ECO mode, Quite mode, Hi Power, 3D Air Flow – подесување во 6 различни правци на струење на воздухот & HADA Care Flow • Модерен филтрирачки систем: антипрашест филтер, прочистувач на воздух и „Ultra pure“ филтер.

 • Шифра: 4145
 • Гаранција: 3 Години
 • Бесплатна достава
 • Контакт телефон: 072/274-347

20 на залиха

84990 ден

20 на залиха

Додади го во кошничка
Купи сега
SKU: VI4145 Категорија Ознака:
 • ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP): A++ (7.80/4.60)
 • МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ: 5300.00 W
 • МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 6300.00 W
 • ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 4600/5500 W
 • ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 1350 W
 • ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ: 1520 W
 • ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 730.00 m3
 • КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ: 2.00 l/h
 • НИВО НА БУЧАВА: 22.00 dB
 • РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: ОД -15 ℃  ДО 46 ℃
 • МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 12.00 kg
 • МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 33.00 kg
 • ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: до 55 м2
 • ФРЕОН: R32
 • ФИЛТРИ: Ultra pure филтер, филтер со јонизатор
 • ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА: 550 X 780 X 290 mm
 • ГАРАНЦИЈА: 3 години
Тежина 45 кг
Димензии 550 × 780 × 290 cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “TOSHIBA HAORI RAS-B16N4KVRG-E / RAS-16J2AVSG-E1”
Review now to get coupon!

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Информации за Достава

 • Please pay more attention to your order address which MUST MATCH your shipping address. (If you’re from Russia, Please leave your full name. It is very important)
 • Items will be shipped within 3 business days after payment.
 • Please check items when delivered, if damaged, please kindly accept it and contact us immediately.  We will make a confirmation and resend you a new one.

 

Shipping By Shipping Cost Estimated Delivery Time Tracking Information
Thembay Express Free Shipping 12-20 days Not available
LEX $20.00 - $50.00 04-12 days Available
Lorem Ex $26.00 - $70.00 03-17 days Available

Packaging Details

 • Unit Type: piece
 • Package Size: 25cm x 32cm x 5cm (9.84in x 12.60in x 1.97in)
 • Package Weight: 0.56kg (1.23lb.)