HIKVISION AX PRO Безжичен PIR + Камера детектор DS-PDPC12P-EG2-WE

9260 ден

HIKVISION AX PRO Безжичен PIR + Камера детектор

 • Шифра: 3245
 • Гаранција: 2 Години

15 на залиха

9260 ден

15 на залиха

Додади го во кошничка
Купи сега
SKU: VI3245 Категорија Ознака:

Основни карактеристики:

 • Безжичен PIR + Камера детектор AX PRO серија со домет до 800 метри
 • Домет на детекција 12 метри, агол на покривање 85.9 степени, детекција на брзина на движење 0.3~2 m/s, со PET immunity до 30Kg
 • Соддржи камера со агол на гледање: 88°(H), 68°(V), снимање и праќање на видео клип од слики JPEG со резолуција 640*480, соддржи IR за ноќно гледање со домет 12 метри Дигитална температурна компензација: дигитално ја подесува својата сензитивност за да изврши детекција кога температурата на околниот простор е блиска со температура на тело
 • Заштита и на ризичниот простор веднаш под сензорот
 • Автоматска сензитивност: самоподесување кон променливите услови на околината за да обезбеди стабилност и точна детекција на провали
 • Безжична комуникација со домет до 800 метри (на отворен простор)
 • Тампер функција (напред и назад)
 • Поддршка за целосна далечинска конфигурација преку апликација
 • Соддржи заштита против блокирање на сигнал Frequency hopping
 • Овозможува стабилна двонасочна безжична комуникација со CAM-X
 • Wireless технологија и AES-128 енкрипција
 • Соддржи сензор за мерење на амбиентална температура
 • RF безжична фреквенција: 868 MHz
 • Висина на инсталација од 1.8 до 2.4 метри
 • Батерија 3×CR123A, 3.0V, 6 години трајност (со праќање на видео два пати неделно)
 • Индикатори за јачина на сигнал
 • Работна температура од -10°C до +55°C
 • Опционални држачи за ѕидна и плафонска монтажа

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “HIKVISION AX PRO Безжичен PIR + Камера детектор DS-PDPC12P-EG2-WE”
Review now to get coupon!

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Информации за Достава

 • Please pay more attention to your order address which MUST MATCH your shipping address. (If you’re from Russia, Please leave your full name. It is very important)
 • Items will be shipped within 3 business days after payment.
 • Please check items when delivered, if damaged, please kindly accept it and contact us immediately.  We will make a confirmation and resend you a new one.

 

Shipping By Shipping Cost Estimated Delivery Time Tracking Information
Thembay Express Free Shipping 12-20 days Not available
LEX $20.00 - $50.00 04-12 days Available
Lorem Ex $26.00 - $70.00 03-17 days Available

Packaging Details

 • Unit Type: piece
 • Package Size: 25cm x 32cm x 5cm (9.84in x 12.60in x 1.97in)
 • Package Weight: 0.56kg (1.23lb.)