HIKVISION AX PRO Безжичен сензор за детекција на кршење стакло DS -PDBG 8-EG2-WE

3400 ден

HIKVISION AX PRO Безжичен сензор за Детекција на кршење стакло

 • Шифра: 3290
 • Гаранција: 2 Години

Нема на залиха

SKU: VI3290 Категорија Ознака:

Основни карактеристики:

 • Безжичен сензор за детекција на кршење стакло AX PRO серија со домет до 1600 метри
 • Детектирање: со помош на акустичен сензор, отворање на максимално растојание од 43мм, удари и навалување до 25°
 • Поддржува 4 нивоа на детекција на кршење: 2m,4m,6m,8m
 • Соддржи сензор за мерење на амбиентална температура и индикатор за јачина на сигнал
 • Соддржи надворешен алармен влез: NO, NC и бројач на импулси
 • Безжична комуникација со домет до 1600 метри (на отворен простор)
 • Тампер функција (напред и назад)
 • Поддршка за целосна далечинска конфигурација преку апликација
 • ЛЕД Индикатор
 • Соддржи заштита против блокирање на сигнал Frequency hopping
 • Овозможува стабилна двонасочна безжична комуникација со Tri-X
 • Wireless технологија и AES-128 енкрипција
 • RF безжична фреквенција: 868 MHz
 • Батерии CR123A x 2, 5 години трајност (со 20 детектирања дневно)
 • 3 Vdc напојување
 • Работна температура од 10 °C до +55 °C

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “HIKVISION AX PRO Безжичен сензор за детекција на кршење стакло DS -PDBG 8-EG2-WE”
Review now to get coupon!

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Информации за Достава

 • Please pay more attention to your order address which MUST MATCH your shipping address. (If you’re from Russia, Please leave your full name. It is very important)
 • Items will be shipped within 3 business days after payment.
 • Please check items when delivered, if damaged, please kindly accept it and contact us immediately.  We will make a confirmation and resend you a new one.

 

Shipping By Shipping Cost Estimated Delivery Time Tracking Information
Thembay Express Free Shipping 12-20 days Not available
LEX $20.00 - $50.00 04-12 days Available
Lorem Ex $26.00 - $70.00 03-17 days Available

Packaging Details

 • Unit Type: piece
 • Package Size: 25cm x 32cm x 5cm (9.84in x 12.60in x 1.97in)
 • Package Weight: 0.56kg (1.23lb.)