HIKVISION AX Безжичен детектор DS-PD2-P10P-W

3550 ден

HIKVISION Безжичен детектор

 • Шифра: 3350
 • Гаранција: 2 Години

20 на залиха

3550 ден

20 на залиха

Додади го во кошничка
Купи сега
SKU: VI3450 Категорија Ознака:

Основни карактеристики:

 • Безжичен PIR детектор
 • Домет на детекција 10 метри X 10 метри, агол на покривање 85 степени, детекција на брзина на движење 0.3~3 m/s, со PET immunity до 24Kg
 • Дигитална температурна компензација: дигитално ја подесува својата сензитивност за да изврши детекција кога температурата на околниот простор е блиска со температура на тело
 • Автоматска сензитивност: самоподесување кон променливите услови на околината за да обезбеди стабилност и точна детекција на провали
 • Безжична комуникација со домет до 800 метри (на отворен простор)
 • Тампер функција
 • Овозможува стабилна двонасочна безжична функција
 • RF безжична фреквенција: 868 MHz
 • Висина на инсталација од 1.8 до 2.4 метри
 • Батерија 1×CR123A, 3.0V, 2 години трајност
 • Индикатори за јачина на сигнал
 • Работна температура од -10 °C до +40 °C
 • Со него доаѓаат држачи за ѕидна и плафонска монтажа

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “HIKVISION AX Безжичен детектор DS-PD2-P10P-W”
Review now to get coupon!

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Информации за Достава

 • Please pay more attention to your order address which MUST MATCH your shipping address. (If you’re from Russia, Please leave your full name. It is very important)
 • Items will be shipped within 3 business days after payment.
 • Please check items when delivered, if damaged, please kindly accept it and contact us immediately.  We will make a confirmation and resend you a new one.

 

Shipping By Shipping Cost Estimated Delivery Time Tracking Information
Thembay Express Free Shipping 12-20 days Not available
LEX $20.00 - $50.00 04-12 days Available
Lorem Ex $26.00 - $70.00 03-17 days Available

Packaging Details

 • Unit Type: piece
 • Package Size: 25cm x 32cm x 5cm (9.84in x 12.60in x 1.97in)
 • Package Weight: 0.56kg (1.23lb.)