AJAX Централна единица (HUB) BL

12990 ден

AJAX Централна единица (HUB) BL

  • Шифра: 3225
  • Гаранција: 2 Години

30 на залиха

12990 ден

30 на залиха

Додади го во кошничка
Купи сега
SKU: VI3225 Категорија Ознака:
Производител AJAX
Технологија Безжична
Изведба модуларна
Број на вградени безжични зони 99
Макс број зони – вкупно 99
Безжична фрекфенција 868Mhz
Безжична комуникација Двонасочна
Автоматско пријавување на безжични уреди Преку QR код
Макс прошириво безжични зони 99
Вкупен број на кориснички шифри 50 (smartphone app)
Вкупен број на далечински управувачи 99
Вкупен број на безжични тастатури – 2 way 99
Димензии 162,7 x 162,7 x 35,9 mm
Степен на заштита Grade 2 (EN50131-1)
Напојување главно 220VAC
Напојување помошно – батерија Li-ion 2Ah (вградена)
Макс број PGM излези со слаба струја 99 (Ajax Relay)
Вградено напојување Да
Макс број PGM излези со јака струја 99 (Ajax WallSwitch / Ajax Socket)
Дојава на приемник за мониторинг центар IP / GPRS 1 + 1 IP address
Софтвер за програмирање Smartphone, desktop app
Формати на дојава во мониторинг центар Ajax Translator, SIA-IP
Приватна дојава SMS / Повик (треба SIM картичка)
SMS Да
Надзор на комуникација и тел.линија Да
GSM / GPRS комуникатор интегриран GSM/GPRS
IP комуникатор интегриран
Видеоверификација на алармни настани Опција
Апликација за смарт телефон ДА
Вградена резервна батерија дa
Работни услови 0°C – 50°C
Материјал ABS пластика
Вграден RFID читач Не

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “AJAX Централна единица (HUB) BL”
Review now to get coupon!

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Информации за Достава

  • Please pay more attention to your order address which MUST MATCH your shipping address. (If you’re from Russia, Please leave your full name. It is very important)
  • Items will be shipped within 3 business days after payment.
  • Please check items when delivered, if damaged, please kindly accept it and contact us immediately.  We will make a confirmation and resend you a new one.

 

Shipping By Shipping Cost Estimated Delivery Time Tracking Information
Thembay Express Free Shipping 12-20 days Not available
LEX $20.00 - $50.00 04-12 days Available
Lorem Ex $26.00 - $70.00 03-17 days Available

Packaging Details

  • Unit Type: piece
  • Package Size: 25cm x 32cm x 5cm (9.84in x 12.60in x 1.97in)
  • Package Weight: 0.56kg (1.23lb.)