ПРОМОЦИЈА НА HIKVISION AX PRO БЕЗЖИЧЕН АЛАРМЕН УРЕД ЗА ВАШИОТ ПРОСТОР

18500 ден

Алармните системи се дизајнирани да детектираат неавторизиран пристап во одреден објект или простор. Тие содржат: палета сензори, контролна единица (алармна централа, тастатура) и систем за дојава. Сензорите детектираат натрапници преку најразлични методи и технологии: од надзор на состојба на отворање на врати и прозорци преку користење на магнетни контакти,  пасивна инфрацрвена технологија, ултразвук, вибрации, електрични или магнетни полиња, микробранови и др.

 • Шифра: 3115
 • Гаранција: 2 Години

15 на залиха

18500 ден

15 на залиха

Додади го во кошничка
Купи сега
SKU: VI3115 Категорија Ознака:

Пакет со комплетно безжичен систем кој содржи:

1x Безжична алармна централа AX PRO Hub со голем домет до 2000 метри, LAN, WIFI и GPRS, можност за контрола и добивање нотификации на апликација на мобилен телефон

1 х Безжичен сензор со детекција на движење до 15 метри и батерија со 2 годишна гаранција

1 х Безжичен магнет, батерија со 2 годишна гаранција

1 х Далечинско, батерија со 2 годишна гаранција

 • Бесплатна апликација на вашиот мобилен телефон
 • Гаранција: 2години
 • Нудиме монтажа со дополнителна доплата

 

Основни карактеристики:

 • Комплетно безжично решение
 • Нова генерација на безжична комуникација: Tri-X/Cam-X технологија
 • Безжична трансмиција со голем домет до 2000 метри
 • Стабилна и сигурна двонасочна безжична комуникација со AES-128 енкрипција
 • Алармниот систем поддржува до 64 х безжични зони и модули (48 х PIR камери), 2 безжични рипитери, 32 х далечински и тагови, 4 х безжични сирени, 8 х тастатури и таг читачи
 • Поддржува: 16 х Партиции и 32 х Корисници
 • Поддршка за Автоматизација со безжични модули: ниско напонско реле, високо напонски прекидач и високо напонски безжичен утикач
 • Поддржува комуникација преку LAN (10M/100M), WIFI (802.11b/g/n) и GPRS
 • Нуди стабилна и сигурна функционалност со својата двонасочна безжична технологија
 • Соддржи заштита против блокирање на сигнал Frequency hopping
 • Поддржува активирање/деактивирање преку тастатура, далечинско, клиент апликација на мобилен телефон, IVMS-4200 и тагови.
 • Примање на нотификации преку EMail и Push нотификации на Hik-Connect мобилна апликација, SMS пораки и гласовни телефонски повици
 • Поддржува: Гласовни известувања
 • Конфигурација преку: Web client, mobile client, и Convergence Cloud
 • Испраќање дојави кон мониторинг центар преку протоколи SIA-Contact ID
 • Поддржува Ehome 5.0 протоколи.
 • 1 инсталер, 1 администратор и 30 корисници
 • Вградена литиумска батерија 4520 mAh, обезбедува работа до 12 часа без напојување

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ПРОМОЦИЈА НА HIKVISION AX PRO БЕЗЖИЧЕН АЛАРМЕН УРЕД ЗА ВАШИОТ ПРОСТОР”
Review now to get coupon!

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Информации за Достава

 • Please pay more attention to your order address which MUST MATCH your shipping address. (If you’re from Russia, Please leave your full name. It is very important)
 • Items will be shipped within 3 business days after payment.
 • Please check items when delivered, if damaged, please kindly accept it and contact us immediately.  We will make a confirmation and resend you a new one.

 

Shipping By Shipping Cost Estimated Delivery Time Tracking Information
Thembay Express Free Shipping 12-20 days Not available
LEX $20.00 - $50.00 04-12 days Available
Lorem Ex $26.00 - $70.00 03-17 days Available

Packaging Details

 • Unit Type: piece
 • Package Size: 25cm x 32cm x 5cm (9.84in x 12.60in x 1.97in)
 • Package Weight: 0.56kg (1.23lb.)