ПРОМОЦИЈА НА HIKVISION ЖИЧАН АЛАРМЕН УРЕД ЗА ВАШИОТ ПРОСТОР

13500 ден

Алармните системи се дизајнирани да детектираат неавторизиран пристап во одреден објект или простор. Тие содржат: палета сензори, контролна единица (алармна централа, тастатура) и систем за дојава. Сензорите детектираат натрапници преку најразлични методи и технологии: од надзор на состојба на отворање на врати и прозорци преку користење на магнетни контакти,  пасивна инфрацрвена технологија, ултразвук, вибрации, електрични или магнетни полиња, микробранови и др.

 • Шифра: 3120
 • Гаранција: 2 Години

15 на залиха

13500 ден

15 на залиха

Додади го во кошничка
Купи сега
SKU: VI3120 Категорија Ознака:

Пакет жичен систем кој содржи:

– 1 x Алармна централа со 4 зони, LAN, вградена батерија и напојување, можност за контрола и добивање нотификации на апликација на мобилен телефон

– 1 х Жичана тастатура

– 2 х Жичани сензори со детектирање движење до 18 метри

– 1 х Внатрешна сирена

 • Бесплатна апликација на вашиот мобилен телефон
 • Гаранција: 2 години
 • Нудиме монтажа со дополнителна доплата

 

Основни карактеристики:

 • 4 Зони жичени на централа и проширлива до 20 жичени/безжични, 2
  излези на централа и проширлива до 20 жичени/безжични излези.
 • Безжично проширлива со користење на модул – безжичен ресивер DS-PMRSWR(
  433/868).
 • Поддржува 9 тастатури, 8 далечински, 1 жичена и 2 безжични сирени.
 • Поддржува 4 партиции
 •  Напојување 110V/220V AC
 • Вградена LAN IP комуникација и проширлива со PSTN, GPRS и 3G/4G
  модули.
 • Вградена литиумска батерија со капацитет до 6h.
 • Контрола на алармот со RF картици/тагови до 12 картици (со DS-PKLRT
  тастатура)
 • Поддржува активирање/деактивирање преку тастатура, далечинско,
  клиент апликација на мобилен телефон, IVMS-4200, SMS и тагови.
 • Примање на нотификации преку SMS, телефонски повик на 8 телефонски
  броја (со GPRS/3G/4G модул), EMail и Push нотификации на Hik-Connect
  мобилна апликација.
 • Испраќање дојави кон мониторинг центар преку протоколи CID и SIA
  DC09.
 • Поддржува ISAPI и Ehome 5.0 протоколи.
 • 1 инсталер, 1 администратор и 13 корисници

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ПРОМОЦИЈА НА HIKVISION ЖИЧАН АЛАРМЕН УРЕД ЗА ВАШИОТ ПРОСТОР”
Review now to get coupon!

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Информации за Достава

 • Please pay more attention to your order address which MUST MATCH your shipping address. (If you’re from Russia, Please leave your full name. It is very important)
 • Items will be shipped within 3 business days after payment.
 • Please check items when delivered, if damaged, please kindly accept it and contact us immediately.  We will make a confirmation and resend you a new one.

 

Shipping By Shipping Cost Estimated Delivery Time Tracking Information
Thembay Express Free Shipping 12-20 days Not available
LEX $20.00 - $50.00 04-12 days Available
Lorem Ex $26.00 - $70.00 03-17 days Available

Packaging Details

 • Unit Type: piece
 • Package Size: 25cm x 32cm x 5cm (9.84in x 12.60in x 1.97in)
 • Package Weight: 0.56kg (1.23lb.)