ПРОМОЦИЈА НА HIKVISION AX БЕЗЖИЧЕН АЛАРМЕН УРЕД ЗА ВАШИОТ ПРОСТОР

15500 ден

Алармните системи се дизајнирани да детектираат неавторизиран пристап во одреден објект или простор. Тие содржат: палета сензори, контролна единица (алармна централа, тастатура) и систем за дојава. Сензорите детектираат натрапници преку најразлични методи и технологии: од надзор на состојба на отворање на врати и прозорци преку користење на магнетни контакти,  пасивна инфрацрвена технологија, ултразвук, вибрации, електрични или магнетни полиња, микробранови и др.

 • Шифра: 3110
 • Гаранција: 2 Години

Нема на залиха

SKU: VI3110 Категорија Ознака:

Пакет со комплетно безжичен систем кој содржи:

1x Безжична алармна централа AX  со домет до 800 метри, LAN и WIFI, можност за контрола и добивање нотификации на апликација на мобилен телефон

1 х Безжичен сензор  со детекција на движење до 10 метри и батерија со 2 годишна гаранција

1 х Безжичен магнет, батерија со 2 годишна гаранција

1 х Далечинско, батерија со 2 годишна гаранција

 • Бесплатна апликација на вашиот мобилен телефон
 • Гаранција: 2години
 • Нудиме монтажа со дополнителна доплата

 

Основни карактеристики:

 • AX Hub со LAN/WIFI: DS-PWA32-H, Безжичен PIR: DS-PD2-P10P-W
 • Безжичен магнетен контакт: DS-PD1-MC-WWS
 • Комплетно безжично решение
 • Алармниот систем поддржува до 32 безжични зони, 4 безжични излезни
  експандери, 4 партиции, 8 далечински, 4 безжични сирени, 4 тастатури и 4
  читачи на картици
 •  Поддржува комуникација преку LAN (10M/100M) и WIFI (802.11b/g/n) со
  AES-128 енкрипција
 • Нуди стабилна и сигурна функционалност со својата двонасочна
  безжична технологија
 • Поддржува конекција на 2 on-board Камери за Видео Верификација
 • Снимање на видео клип за верификација од 7 секунди ( Pre-alarm (5
  секунди) и Post-alarm (2 секунди)) и испраќање како Push нотификација на
  мобилна апликација или во мониторинг центар
 • Безжична Комуникација до 800 метри (отворен простор)
 • Поддржува активирање/деактивирање преку тастатура, далечинско,
  клиент апликација на мобилен телефон, IVMS-4200 и тагови.
 • Примање на нотификации преку EMail и Push нотификации на Hik-Connect
  мобилна апликација.
 • Испраќање дојави кон мониторинг центар преку протоколи SIA – Contact
  ID – Поддржува Ehome 5.0 протоколи.
 • 1 инсталер, 1 администратор и 11 корисници
 • Вградена литиумска батерија 4520 mAh, обезбедува работа до 12 часа

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ПРОМОЦИЈА НА HIKVISION AX БЕЗЖИЧЕН АЛАРМЕН УРЕД ЗА ВАШИОТ ПРОСТОР”
Review now to get coupon!

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Информации за Достава

 • Please pay more attention to your order address which MUST MATCH your shipping address. (If you’re from Russia, Please leave your full name. It is very important)
 • Items will be shipped within 3 business days after payment.
 • Please check items when delivered, if damaged, please kindly accept it and contact us immediately.  We will make a confirmation and resend you a new one.

 

Shipping By Shipping Cost Estimated Delivery Time Tracking Information
Thembay Express Free Shipping 12-20 days Not available
LEX $20.00 - $50.00 04-12 days Available
Lorem Ex $26.00 - $70.00 03-17 days Available

Packaging Details

 • Unit Type: piece
 • Package Size: 25cm x 32cm x 5cm (9.84in x 12.60in x 1.97in)
 • Package Weight: 0.56kg (1.23lb.)