ПРОМОЦИЈА НА AJAX Hub БЕЗЖИЧЕН АЛАРМЕН УРЕД ЗА ВАШИОТ ПРОСТОР

25910 ден

Алармните системи се дизајнирани да детектираат неавторизиран пристап во одреден објект или простор. Тие содржат: палета сензори, контролна единица (алармна централа, тастатура) и систем за дојава. Сензорите детектираат натрапници преку најразлични методи и технологии: од надзор на состојба на отворање на врати и прозорци преку користење на магнетни контакти,  пасивна инфрацрвена технологија, ултразвук, вибрации, електрични или магнетни полиња, микробранови и др.

 

 • Шифра:3130
 • Гаранција: 2 Години

30 на залиха

25910 ден

30 на залиха

Додади го во кошничка
Купи сега
SKU: VI3130 Категорија Ознака:

Пакет со комплетно безжичен систем кој содржи:

AJAX Hub WH (Централна единица (HUB) за безжичен противппровален систем со интегрирани LAN и GSM/GPRS комуникатори, овозможено додавање и работа на до 100 безжични уреди, со до 50 корисници и 9 партиции. Вградена back-up батерија.)
AJAX MotionProtect WH (Безжичен PIR детектор на движење со дострел до 12m@85°, неосетлив на домашни миленици до 20 kg и висина до 50cm. Бела боја)
AJAX DoorProtect WH (Безжичен магнетен контакт со приклучок за дополнителен контакт.)
AJAX SpaceControl WH (Безжичен далечински управувач, 4 функциски копчиња, LED известување.)
AJAX HomeSiren WH (Безжична внатрешна сирена со прилагодлива јачина од 81 до 105 dB@1m со LED сигнализација.)

 

 • Бесплатна апликација на вашиот мобилен телефон
 • Гаранција на алармниот пакет: 2години
 • Гаранција на батерии: 6месеци
 • Нудиме монтажа со дополнителна доплата

 

Основни карактеристики:

 • Број на вградени безжични зони: 100
 • Вкупен број на партиции: 1
 • Безжична фрекфенција: 868MHz
 • Безжична комуникација: Двонасочна
 • Автоматско пријавување на безжични уреди: Преку QR код
 • Вкупен број на кориснички шифри: 50
 • Вкупен број на далечински управувачи: 100
 • Димензии: 162,7 x 162,7 x 35,9 mm
 • Степен на заштита: Grade 2 (EN50131-1)
 • Напојување главно: 220VAC
 • Напојување помошно – батерија: Li-ion 2Ah (вградена)
 • Вградено напојување: Да
 • Макс број PGM излези со јака струја: До 100 ѕидни прекинувачи (220 VAC, 13A)
 • Макс бросј надгледувани безжични сирени: 100
 • Дојава на приемник за мониторинг центар: IP/GPRS 1 адреса
 • Софтвер за програмирање: Smartphone, desktop app
 • Формати на дојава во мониторинг центар: AJAX RX
 • Приватна дојава: SMS / Повик (треба SIM картичка)
 • SMS: Да
 • Надзор на комуникација и тел.линија: Да
 • GSM / GPRS комуникатор: интегриран GSM/GPRS
 • IP комуникатор: интегриран
 • Видеоверификација на алармни настани: Опција
 • Апликација за смарт телефон: Да
 • Вградена резервна батерија: Да
 • Работни услови: 0°C – 50°C
 • Материјал: ABS пластика
 • Вграден RFID читач: Не

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ПРОМОЦИЈА НА AJAX Hub БЕЗЖИЧЕН АЛАРМЕН УРЕД ЗА ВАШИОТ ПРОСТОР”
Review now to get coupon!

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Информации за Достава

 • Please pay more attention to your order address which MUST MATCH your shipping address. (If you’re from Russia, Please leave your full name. It is very important)
 • Items will be shipped within 3 business days after payment.
 • Please check items when delivered, if damaged, please kindly accept it and contact us immediately.  We will make a confirmation and resend you a new one.

 

Shipping By Shipping Cost Estimated Delivery Time Tracking Information
Thembay Express Free Shipping 12-20 days Not available
LEX $20.00 - $50.00 04-12 days Available
Lorem Ex $26.00 - $70.00 03-17 days Available

Packaging Details

 • Unit Type: piece
 • Package Size: 25cm x 32cm x 5cm (9.84in x 12.60in x 1.97in)
 • Package Weight: 0.56kg (1.23lb.)