Камера HIKVISION HWC-P120-D/W, 2MP WI-FI

5820 ден

Обезбедете го вашиот дом или бизнис 24/7.

Видеонадзор овозможува мониторинг над моменталната состојба, како и прегледување на снимка од обезбедуваниот објект или објекти од мобилен телефон без разлика на вашата локација.

 • Шифра: 3070
 • Гаранција: 2 Години

18 на залиха

5820 ден

18 на залиха

Додади го во кошничка
Купи сега
SKU: VI3070 Категории , , Ознака:

Hikvision HWC-P120-D/W 2 Мегапиксели Аудио Pan-Tilt IP камера, 10m IR

 •  Објектив 2.0/2.8 mm
 • Видео чип: 1/2.7″ Progressive Scan CMOS
 •  Максимална резолуција: 1920 х 1080 @30fps
 •  Компресија на слика: H264 , H264, H265, H265
 •  IR домет до 10 метри
 • Вграден слот за micro SD/SDHC/SDXC до 256 GB
 • Снимање видео снимки на SD картичка и на NAS Storage
 •  Digital Wide Dynamic Range (WDR) : DWDR
 • IR Cut филтер со auto switch
 • Куќиште: пластично
 •  Конекција: 1 х RJ45 10M/100M self-adaptive Ethernet port и WiFi – IEEE802.11b, 802.11g, 802.11n;
 • 3D DNR
 •  Вграден микрофон и звучник
 •  Подобрување на слика: BLC, AGC, HLC
 •  Минимална илуминација : Color: 0.028 Lux @ (F2.0, AGC ON), 0 Lux со IR
 •  Работна температура: -10 °C до 40 °C
 • Работен напон: 5 Vdc, 1.6A , max.8W ; micro USB интерфејс

 

 • Бесплатна апликација на вашиот мобилен телефон
 • Гаранција: 2 години
 • Нудиме монтажа со дополнителна доплата
Тежина 0.5 кг

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Камера HIKVISION HWC-P120-D/W, 2MP WI-FI”
Review now to get coupon!

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Информации за Достава

 • Please pay more attention to your order address which MUST MATCH your shipping address. (If you’re from Russia, Please leave your full name. It is very important)
 • Items will be shipped within 3 business days after payment.
 • Please check items when delivered, if damaged, please kindly accept it and contact us immediately.  We will make a confirmation and resend you a new one.

 

Shipping By Shipping Cost Estimated Delivery Time Tracking Information
Thembay Express Free Shipping 12-20 days Not available
LEX $20.00 - $50.00 04-12 days Available
Lorem Ex $26.00 - $70.00 03-17 days Available

Packaging Details

 • Unit Type: piece
 • Package Size: 25cm x 32cm x 5cm (9.84in x 12.60in x 1.97in)
 • Package Weight: 0.56kg (1.23lb.)