Електричен тротинет MS Energy x10

103999 ден

MS Energy x10

Електричниот ромобил е практично превозно средство за градската гужва! Лесниот и склоплив механизам овозможува мобилност и едноставна употреба. Кога возење не е потребно, склопете го ромобилот и понесете го со себе. Челичната конструкција, лесната употреба и дометот на возење од 55 до 75km, го прави идеален за секојдневно извршување на обврските во градската средина. Големите 10“ воздушни тркала, задниот амортизер и ефикасната диск кочница, го прават возењето удобно без потреба од постојано застанување на нерамнините и пречките кои се вообичаени на градските улици. Ромобилот поседува и електрична предна кочница која при кочење ја враќа енергијата во батеријата со што таа се полни.

Новата X серија на MS Energy електрични ромобили е идеална за сите оние кои секојдневно користат ромобил. Моќнаа батерија, моќниот мотор со три брзини на возење и силиконското газиште, ќе ви овозможат идеално возење со поголема брзина и поголем домет.

 • Шифра: 2040
 • Гаранција: 1 Година
 • Бесплатна достава

2 на залиха

103999 ден

2 на залиха

Додади го во кошничка
Купи сега
SKU: VI2040 Категорија Ознака:

       Основни карактеристики

 • Материјал: Алуминиум
 • Големина на тркала: 10″
 • Максимална носивост (kg): 120 kg
 • Макс. брзина: 65 km/h
 • Домет: 55 до 75 km
 • Мотор: Dual 1000W, Max power 2000W
 • Батерија: 52V, 18.2Ah
 • Рамка: Алуминиум
 • Гуми: 10″ воздушни
 • Кочници: Задна диск кочница + предна електрична кочница
 • Тежина на ромобилот: 32 kg
 • Време на полнење: 9-10 часа
 • Можност за склопување: ДА – склопливи рачки
 • Суспензија: Предна и задна
 • Светла: Предно и задно светло
 • Димензии: 1300 x 670 x 1220 mm
 • Електронска кочница на предното тркало со регенерациско полнење
 • Smart апликација (MS Energy) за Android и iOS системи
 • Широк управувач, силиконско газиште
 • Гаранција: 1 Година
 • Бесплатна достава
Тежина 32 кг
Димензии 1300 × 670 × 1220 cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Електричен тротинет MS Energy x10”
Review now to get coupon!

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Информации за Достава

 • Please pay more attention to your order address which MUST MATCH your shipping address. (If you’re from Russia, Please leave your full name. It is very important)
 • Items will be shipped within 3 business days after payment.
 • Please check items when delivered, if damaged, please kindly accept it and contact us immediately.  We will make a confirmation and resend you a new one.

 

Shipping By Shipping Cost Estimated Delivery Time Tracking Information
Thembay Express Free Shipping 12-20 days Not available
LEX $20.00 - $50.00 04-12 days Available
Lorem Ex $26.00 - $70.00 03-17 days Available

Packaging Details

 • Unit Type: piece
 • Package Size: 25cm x 32cm x 5cm (9.84in x 12.60in x 1.97in)
 • Package Weight: 0.56kg (1.23lb.)