Електричен тротинет MS Energy R10

29999 ден

MS Energy R10

Електричниот ромобил е практично превозно средство за градската гужва! Лесниот и склоплив механизам овозможува мобилност и едноставна употреба. Кога возење не е потребно, склопете го ромобилот и понесете го со себе. Алуминиумски рам, лесната употреба и дометот на возење од 25 до 30km, го прави идеален за секојдневно извршување на обврските во градската средина. Големите 20 “+ 16” воздушни тркала, задниот амортизер и ефикасната диск кочница, го прават возењето удобно без потреба од постојано застанување на нерамнините и пречките кои се вообичаени на градските улици. Ромобилот поседува и електрична предна кочница која при кочење ја враќа енергијата во батеријата со што таа се полни.

Новата R серија на MS Energy електрични ромобили е идеална за сите оние кои секојдневно користат ромобил. Моќнаа батерија, моќниот мотор, ќе ви овозможат идеално возење со поголема брзина и поголем домет.

 • Шифра: 2050
 • Гаранција: 1 Година
 • Бесплатна достава

1 на залиха

29999 ден

1 на залиха

Додади го во кошничка
Купи сега
SKU: VI2050 Категорија Ознака:

Основни карактеристики

 • Електричен тротинет
 • Големина на тркалото: 20 “+ 16”
 • Максимална брзина:30 km/h на час
 • Алуминиумски рам
 • Мотор: 350W
 • Батерија: 36 V, 10,2 Ah
 • Време на полнење: 6-7ч
 • Опсег: 25-30 km * (* во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови и стилот на возење)
 • Кочници: Предни и задни диск сопирачки
 • Максимално оптоварување: 120 кг
 • LCD екран
 • Светла: предно и задно LED
 • IP54 Водоотпорност
Тежина 14 кг
Димензии 1660 × 600 × 1200 cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Електричен тротинет MS Energy R10”
Review now to get coupon!

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Информации за Достава

 • Please pay more attention to your order address which MUST MATCH your shipping address. (If you’re from Russia, Please leave your full name. It is very important)
 • Items will be shipped within 3 business days after payment.
 • Please check items when delivered, if damaged, please kindly accept it and contact us immediately.  We will make a confirmation and resend you a new one.

 

Shipping By Shipping Cost Estimated Delivery Time Tracking Information
Thembay Express Free Shipping 12-20 days Not available
LEX $20.00 - $50.00 04-12 days Available
Lorem Ex $26.00 - $70.00 03-17 days Available

Packaging Details

 • Unit Type: piece
 • Package Size: 25cm x 32cm x 5cm (9.84in x 12.60in x 1.97in)
 • Package Weight: 0.56kg (1.23lb.)