Електричен тротинет MS Energy E21

34999 ден

MS Energy e21

Електричниот ромобил е практично превозно средство за градската гужва! Лесниот и склоплив механизам овозможува мобилност и едноставна употреба. Кога возење не е потребно, склопете го ромобилот и понесете го со себе. Алуминиумски рам, лесната употреба и дометот на возење од 75 до 90km, го прави идеален за секојдневно извршување на обврските во градската средина. Големите 10“ воздушни тркала, задниот амортизер и ефикасната диск кочница, го прават возењето удобно без потреба од постојано застанување на нерамнините и пречките кои се вообичаени на градските улици. Ромобилот поседува и електрична предна кочница која при кочење ја враќа енергијата во батеријата со што таа се полни.

Новата E серија на MS Energy електрични ромобили е идеална за сите оние кои секојдневно користат ромобил. Моќнаа батерија, моќниот мотор,  силиконското газиште, ќе ви овозможат идеално возење со поголема брзина и поголем домет.

 • Шифра: 2045
 • Гаранција: 1 Година
 • Бесплатна достава

4 на залиха

34999 ден

4 на залиха

Додади го во кошничка
Купи сега
SKU: VI2045 Категорија Ознака:

     Основни карактеристики

 • Електричен тротинет
 • Големина на тркалото: 10 “
 • Максимална брзина:45 км на час
 • Алуминиумски рам
 • Мотор: 500W
 • Батерија: 36V / 20.8Ah
 • Време на полнење: 11ч
 • Опсег: 75-90 км
 • Кочници со дупли дискови + кочење со нога
 • Максимално оптоварување: 120 кг
 • Макс. пораст: 25 °
 • LCD екран
 • Светла: предно и задно LED + рефлектирачка лента
 • IP54 Водоотпорност

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Електричен тротинет MS Energy E21”
Review now to get coupon!

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Информации за Достава

 • Please pay more attention to your order address which MUST MATCH your shipping address. (If you’re from Russia, Please leave your full name. It is very important)
 • Items will be shipped within 3 business days after payment.
 • Please check items when delivered, if damaged, please kindly accept it and contact us immediately.  We will make a confirmation and resend you a new one.

 

Shipping By Shipping Cost Estimated Delivery Time Tracking Information
Thembay Express Free Shipping 12-20 days Not available
LEX $20.00 - $50.00 04-12 days Available
Lorem Ex $26.00 - $70.00 03-17 days Available

Packaging Details

 • Unit Type: piece
 • Package Size: 25cm x 32cm x 5cm (9.84in x 12.60in x 1.97in)
 • Package Weight: 0.56kg (1.23lb.)