Електричен тротинет MS Energy e20

49999 ден

MS ENERGY e20

Новата е серија е идеална за сите оние кои ќе користат скутер секој ден. Моќна батерија, моќен три-брзински мотор и поголема силиконска шара, обезбедуваат идеално возење со поголеми брзини и опсег до 70 км. Големите 10 ″ воздушни тркала, предните и задните амортизери и предните и задните диск сопирачки го прават возењето удобно без потреба за често застанување на ударите и препреките вообичаени на градските патишта. Електричната задна сопирачка ја враќа енергијата на батеријата при сопирање, што ја полни, а цврстиот и склоплив механизам обезбедува подвижност и лесна употреба. Кога не е потребно возење, преклопете го скутерот и понесете го со вас!

Се користат скутерите MS Energy e10 и e20 Апликација MS Energy e кои можете да ги преземете од iOS Store или Google Play Store и да ги поврзете со вашиот мобилен уред преку Bluetooth. Со апликацијата MS Energy e, лесно ќе ја следите моменталната брзина, ќе имате увид во вкупно поминатите километри, а по возењето, апликацијата ви овозможува да го заклучите вашиот автомобил. Покрај тоа, апликацијата MS Energy e нуди и други корисни функции како што е вклучување или исклучување на светлото, промена на режимот на брзина и обезбедува едноставен увид во статусот на батеријата, како и температурата на тековниот контролер.

 • Шифра:2015
 • Гаранција: 1 Година
 • Бесплатна достава

Нема на залиха

SKU: VI2015 Категорија Ознака:
 • Основни карактеристики
 • Материјал: Алуминиум
 • Големина на тркала: 10″
 • Максимална носивост (kg): 120 kg
 • Макс. брзина: 40 km/h
 • Домет: 60 до 70 km
 • Мотор: 500W
 • Max power 1000W
 • Батерија: 48V, 17.5Ah
 • Рамка: Алуминиум
 • Максимален агол на успон: 20°
 • Гуми: 10″ воздушни
 • Кочници: Задна диск кочница + предна електрична кочница
 • Тежина на ромобилот: 20 kg
 • Време на полнење: 7-8 часа
 • Можност за склопување: ДА – склопливи рачки
 • Суспензија: Предна
 • Светла: Предно и задно светло
 • Димензии: 1175 x 580 x 1275 mm
 • Електронска кочница на предното тркало со регенерациско полнење
 • Smart апликација (MS Energy) за Android и iOS системи
 • Широк управувач, силиконско газиште
 • Гаранција: 1 Година
 • Бесплатна достава
Тежина 20 кг
Димензии 1275 × 1175 × 580 cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Електричен тротинет MS Energy e20”
Review now to get coupon!

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Информации за Достава

 • Please pay more attention to your order address which MUST MATCH your shipping address. (If you’re from Russia, Please leave your full name. It is very important)
 • Items will be shipped within 3 business days after payment.
 • Please check items when delivered, if damaged, please kindly accept it and contact us immediately.  We will make a confirmation and resend you a new one.

 

Shipping By Shipping Cost Estimated Delivery Time Tracking Information
Thembay Express Free Shipping 12-20 days Not available
LEX $20.00 - $50.00 04-12 days Available
Lorem Ex $26.00 - $70.00 03-17 days Available

Packaging Details

 • Unit Type: piece
 • Package Size: 25cm x 32cm x 5cm (9.84in x 12.60in x 1.97in)
 • Package Weight: 0.56kg (1.23lb.)