Телевизор VIVAX IMAGO A Series 58UHD10K

25999 ден

 • Шифра: 4360
 • Тип TV: SMART
 • Максимална Резолуција: 3840 X 2160(UHD 4K)
 • Дијагонала: 43″
 • USB: Да
 • Панел: LED
 • WiFi: Да
 • Осветлување: LED
 • Контраст: Висок контраст
 • HDMI: Да
 • Гласовно пребарување на Google
 • Netflix, PrimeVideo
 • Гаранција: 24 месеци

5 на залиха

Привремен

25999 ден

5 на залиха

Додади го во кошничка
Купи сега
SKU: VI4360 Категорија Ознака:

VIVAX  Телевизор A Series 58UHD10K

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ:

 • ДИЈАГОНАЛА: 58″ / 147 cm
 • ОСВЕТЛУВАЊЕ: 320
 • МАКСИМАЛНА РЕЗОЛУЦИЈА: 3840 X 2160(UHD 4K)
 • ОПРЕРАЦИОНЕН СИСТЕМ: АНДРОИД
 • ТЕХНОЛОГИЈА: ЛЕД
 • ТИП  ТВ-а:  SMART
 • ТВ ПРИЕМНИК: DVB-T2/C/S2
 • ЗВУК(Ш): 16
 • ЕНЕРГИЈА:  Ефективност на ЕУ 2019/13:Г

ДИМЕНЗИИ И МАСА:

 • ТЕЖИНА НА УРЕДОТ:  12.8 кг.
 • Димензии: ШИРИНА (CM): 128.5
 • Димензии ВИСИНА (CM): 80.5
 • Димензии ДЛАБОЧИНА (CM): 35.1

ДРУГИ КАРАКТЕРИСТИКИ: 

 • VESA: 300 x 200
 • ДАЛЕЧИНСКИ УПРАВУВАЧ: Паметни
 • ХОТЕЛСКИ РЕЖИМ: Не
 • HDR: HDR10
 • БОЈА: Црна

КОНЕКТОРИ:

 • КОМПОЗИТЕН ВЛЕЗ: Да
 • КОМПОНЕНТНИ ИЗЛЕЗ: Не
 • SCART: Не
 • HDMI: 3
 • USB: 2
 • Bluetooth: Да
 • ИНТЕГРИРАНА WiFi: Да
 • CI+:Да
 • ДИГИТАЛЕН АУДИО ИЗЛЕЗ (оптички):Да
 • ПРЕСЛИКУВАЊЕ НА ЕКРАНОТ: Да

A серијата AndroidTV е нова премиум серија VIVAX Smart TV поддржана од системот Android 11. Wi-Fi или Bluetooth конекцијата ви овозможува да го направите вашиот нов телевизор нов прозорец кон светот, без разлика дали се работи за видео, филмска содржина или социјални мрежи, сето тоа на голем екран со врвен квалитет, кој вклучува HDR10 и Dolby Digital. едноставен далечински управувач со Функција „Гласовно пребарување на Google“, сите посакувани содржини ќе ви бидат брзо и лесно достапни! Благодарение на поддршката за Dolby аудио и видео форматите, HDR содржината што ја гледате ќе изгледа и ќе звучи прекрасно. Ќе уживате во слика која ја отсликува оригиналната визија на режисерот и ќе доживеете јасен и длабок простран звук. Барате телевизор кој одговара на вашата соба? Овој паметен телевизор е дизајниран за секој простор и прилика! Екранот речиси без рамка се вклопува во речиси секој ентериер. Телевизорот доаѓа со 2GB работна (RAM) меморија и 8GB меморија за складирање на апликации. Дигиталниот T2 H.265 ресивер, сателитскиот приемник S2 и многу други надворешни аудио/видео конектори овозможуваат целосно поврзување со сите ваши надворешни уреди. Опуштете се со Netflix, PrimeVideo, гледајте YouTube + многу други апликации достапни преку продавницата за апликации на Google Play. VIVAX е хрватски бренд, а производството на телевизори во Ругвица, недалеку од Загреб, гарантира врвен квалитет. Пред да ја напушти производната линија, секој поединечен телевизор поминува неколку часа во тест работа, по што сите функции конечно се тестираат за крајните корисници да добијат производ со врвен квалитет и доверливост.

 

 

Тежина 12.8 кг
Димензии 35.1 × 128.5 × 80.5 cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Телевизор VIVAX IMAGO A Series 58UHD10K”
Review now to get coupon!

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Информации за Достава

 • Please pay more attention to your order address which MUST MATCH your shipping address. (If you’re from Russia, Please leave your full name. It is very important)
 • Items will be shipped within 3 business days after payment.
 • Please check items when delivered, if damaged, please kindly accept it and contact us immediately.  We will make a confirmation and resend you a new one.

 

Shipping By Shipping Cost Estimated Delivery Time Tracking Information
Thembay Express Free Shipping 12-20 days Not available
LEX $20.00 - $50.00 04-12 days Available
Lorem Ex $26.00 - $70.00 03-17 days Available

Packaging Details

 • Unit Type: piece
 • Package Size: 25cm x 32cm x 5cm (9.84in x 12.60in x 1.97in)
 • Package Weight: 0.56kg (1.23lb.)