Електричен тротинет MS Energy m10

20999 ден

MS ENERGY m10

Електричниот скутер е практично превозно средство за градските гужви! Лесен и преклопен механизам обезбедува подвижност и лесна употреба. Кога не е потребно возење, преклопете го скутерот и понесете го со вас! Лесна конструкција, лесна употреба и опсег на возење од повеќе од 20 км, го прават идеален за секојдневна работа во центарот на градот! Воздушни тркала, заден амортизер и ефикасна сопирачка за дискови го прават возењето удобно без потреба за често застанување на нерамнините и препреките вообичаени на градските патишта. Ромобил има и електрична предна сопирачка што ја враќа енергијата на батеријата при сопирање, што ја полни.
Лесниот алуминиумски механизам за преклопување го прави целиот скутер лесен за преклопување и носење. ЛЦД-екранот ги нуди сите потребни информации поврзани со статусот на батеријата, брзината и другите податоци за возењето, а можете да добиете дополнителни информации и поставки со активирање на апликацијата на вашиот паметен телефон. Апликацијата е достапна за iOS и Android телефони.

Romobil MS Energy m10 користи апликација MS Energy m што се поврзува со вашиот мобилен уред преку Buletooth. Апликацијата ви овозможува да ги вклучувате и исклучувате светлата, да ја видите моменталната брзина на скутерот, да го промените режимот на брзина и да го заклучите скутерот. Ако сакате да ги следите вкупните поминати километри или само километрите што сте ги поминале на одредено возење низ градот, исто така можете да го сторите тоа. Покрај наведените функции, апликацијата ја следи и потрошувачката на струја, статусот на батеријата, како и температурата на контролорот на струјата, потрошувачката на струја и приказот на грешка во системот на скутери, доколку скутерот има какви било проблеми. Софтверот за е-скутер може да се надгради и преку апликацијата. Преземете ја апликацијата MS Energy на iOS Store или Google Play Store.

 • Шифра:2025
 • Гаранција: 1 Година
 • Бесплатна достава

10 на залиха

20999 ден

10 на залиха

Додади го во кошничка
Купи сега
SKU: VI2025 Категорија Ознака:
 • Основни карактеристики
 • Материјал: Алуминиум
 • Големина на тркала: 8.5″
 • Максимална носивост (kg): 100 kg
 • Макс. брзина: 25 km/h
 • Домет: 20 – 35 km
 • Мотор: 350W,
 • Max power 540W
 • Батерија: 36V, 7.5Ah
 • Рамка: Алуминиум
 • Максимален агол на успон: 15°
 • Гуми: 8.5″ воздушни
 • Кочници: Задна диск кочница + предна електрична кочница
 • Тежина на ромобилот: 14 kg
 • Време на полнење: 3-5 часа
 • Можност за склопување: ДА – склопливи рачки
 • Суспензија: Предна
 • Светла: Предно и задно светло
 • Димензии: 1130 x 550 x 1140 mm
 • Електронска кочница на предното тркало со регенерациско полнење
 • Smart апликација (MS Energy) за Android и iOS системи
 • Широк управувач
 • Гаранција: 1 Година
 • Бесплатна достава
Тежина 14 кг
Димензии 1130 × 550 × 1140 cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Електричен тротинет MS Energy m10”
Review now to get coupon!

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Информации за Достава

 • Please pay more attention to your order address which MUST MATCH your shipping address. (If you’re from Russia, Please leave your full name. It is very important)
 • Items will be shipped within 3 business days after payment.
 • Please check items when delivered, if damaged, please kindly accept it and contact us immediately.  We will make a confirmation and resend you a new one.

 

Shipping By Shipping Cost Estimated Delivery Time Tracking Information
Thembay Express Free Shipping 12-20 days Not available
LEX $20.00 - $50.00 04-12 days Available
Lorem Ex $26.00 - $70.00 03-17 days Available

Packaging Details

 • Unit Type: piece
 • Package Size: 25cm x 32cm x 5cm (9.84in x 12.60in x 1.97in)
 • Package Weight: 0.56kg (1.23lb.)