Електричен велосипед MS Energy e-bike i10

56499 ден

MS ENERGY i10

Преклопниот електричен велосипед е нов член на семејството МС Енергија чии големи тркала од 20 “го прават возењето удобно без запирање на удари и пречки вообичаени на градските патишта. Е-велосипедот i10 заштедува време и пари во градот и е идеален придружник за патување што лесно можете да го свиткате и да го ставите во багажникот.
Неговата батерија може да достигне до 50 км, има три електрични брзини, во зависност од тоа колку забрзување сакате. Покрај електромоторот, е-велосипедот i10 има и 6 брзини на Shimano, така што не мора да го палите моторот ако сакате само да педалите. Но, ако сакате помош од електричен мотор додека возите, само свртете ги малку педалите!

 • Шифра:2020
 • Гаранција: 1 Година
 • Бесплатна достава

Нема на залиха

SKU: VI2020 Категорија Ознака:
 • Основни карактеристики
 • Материјал: Легура од магнезиум
 • Големина на тркала: 20″
 • Максимална носивост (kg): 120 kg
 • Макс. брзина: 25 km/h
 • Домет: 45 до 50 km
 • Мотор: 250W
 • Батерија: 36V, 7.8Ah
 • Рамка: Магнезиум легура
 • Максимален агол на успон:
 • Гуми: 10″ воздушни
 • Кочници: Задна диск кочница + предна диск кочница
 • Тежина на ромобилот: 20 kg
 • Време на полнење: 4-5 часа
 • Можност за склопување: ДА – склопливи рачки
 • Суспензија: Предна
 • Светла: Предно и задно светло + рефлектирачка лента на фелните
 • Димензии: 1520 x 650 x 1080 mm (склопен: 800 x 430 x 670 mm)
 • Подесиво седиште, педалите се вовлекуваат да не се оштетат при транспорт
 • Гаранција: 1 Година
 • Бесплатна достава
Тежина 20 кг
Димензии 1520 × 650 × 1080 cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Електричен велосипед MS Energy e-bike i10”
Review now to get coupon!

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Информации за Достава

 • Please pay more attention to your order address which MUST MATCH your shipping address. (If you’re from Russia, Please leave your full name. It is very important)
 • Items will be shipped within 3 business days after payment.
 • Please check items when delivered, if damaged, please kindly accept it and contact us immediately.  We will make a confirmation and resend you a new one.

 

Shipping By Shipping Cost Estimated Delivery Time Tracking Information
Thembay Express Free Shipping 12-20 days Not available
LEX $20.00 - $50.00 04-12 days Available
Lorem Ex $26.00 - $70.00 03-17 days Available

Packaging Details

 • Unit Type: piece
 • Package Size: 25cm x 32cm x 5cm (9.84in x 12.60in x 1.97in)
 • Package Weight: 0.56kg (1.23lb.)